Strona główna Strona główna e-Panel czytelnościt Kontakt Polska wersja językowa Switch to English Top
Pomagamy tworzyć czytelne ulotki. Czytamy między słowami. Dostrzegamy to, co może umknąć uwadze innych.

Pomagamy tworzyć czytelne ulotki

Instytut Czytelności oferuje Państwu profesjonalne wsparcie w zakresie badania czytelności ulotki. Unikalna struktura naszej firmy wiąże się zarówno ze sposobem pracy farmaceutycznej firmy doradczej jak i ze specyfiką pracy agencji badania opinii rynku.

Sprawdź nas

Na czym polega kompleksowość naszych działań?

W skład naszych usług wchodzi m.in przygotowanie projektu graficznego ulotki przylekowej, badania czytelności, poprawki edytorskie w ulotce, wydruk egzemplarzy testowych na cieńkim offsetowym papierze w skali 1:1, finalny raport czytelności. Na bieżąco wyjaśniamy również wszystkie wątpliwości z Urzędem. Na życzenie Klienta, przygotowujemy również ulotkę w formacie audio, nagrywaną w studiu przez profesjonalnego lektora.

Przygotowanie czytelnej ulotki oprócz znajomości produktu, wymaga znajomości wielu interdyscyplinarnych umiejętności: lingwistycznych, komunikacyjnych, psychologicznych, socjologicznych, oraz graficznych i edytorskich. Wymaga to użycia holistycznej, całościowej perspektywy.

 

Idea:

Oferujemy naszym Klientom szeroki wachlarz usług od A do Z: od zaprojektowania tekstu, projektu graficznego po testy czytelności.

Właśnie z tego względu nie oferujemy naszym Klientom samego badania, tylko pełną obsługę – począwszy od zredagowania ulotki, po przetestowanie, kończąc na ostatecznym kształcie ulotki gotowej do druku. Kompleksowość to również dla nas szersze spojrzenie na badaną ulotkę. Pozornie sprzecznie wydają się dwa argumenty:

Oba podejścia nie wykluczają się wzajemnie, lecz uzupełniają. Jednostkowe zdanie pacjenta może być nawet jednym znalezionym błędem w ulotce. Powtarzające się opinie nt. ulotki u wybranych osób, mogą nam pokazać że jedna z grup ma problemy z rozumieniem tekstu (np. osoby starsze). Poza tym, jednostkowe opinie i służą nam do pracy nad tekstem i poprawą czytelności. Ilościowe wskaźniki z kolei, standaryzują pomiary i umożliwiają porównywanie wyników. Mogą też sugerować ew. tendencje, oraz być obiektywnymi kryteriami akceptacji.

Poznaj naszą ofertę

Zobacz też:
Dlaczego warto nam zaufać
Dlaczego przywiązujemy wagę do nowatorskich rozwiązań