Strona główna Strona główna e-Panel czytelnościt Kontakt Polska wersja językowa Switch to English Top
Pomagamy tworzyć czytelne ulotki. Czytamy między słowami. Dostrzegamy to, co może umknąć uwadze innych.

Pomagamy tworzyć czytelne ulotki

Instytut Czytelności oferuje Państwu profesjonalne wsparcie w zakresie badania czytelności ulotki. Unikalna struktura naszej firmy wiąże się zarówno ze sposobem pracy farmaceutycznej firmy doradczej jak i ze specyfiką pracy agencji badania opinii rynku.

Sprawdź nas

Historia firmy

Jesteśmy młodą i dynamicznie rozwijającą się firmą. Działamy od 2008 roku jako readability.pl, a od 2009 jako czytelnosc.pl. Z końcem 2009 roku miały miejsce zmiany organizacyjne oraz inwestycyjne. Od początku tego roku, realizujemy testy czytelności ulotki w nowym studiu czytelności ulotek w centralnym punkcie miasta, przy samym Starym Rynku w Poznaniu. Decyzją kierownictwa firmy, od tego czasu działamy jako Instytut Czytelności.

Czytelnosc.pl jest nadal naszą marką, która utrwaliła się w świadomości naszych Klientów. Nazwa dokładnie określa ideę naszego działania. Tak rozumiana „czytelność” jest dla nas „zespołem cech graficznych pozwalających na najbardziej efektywne czytanie, czyli dokładne postrzegania wzrokowego i rozumienia treści tekstu; jedno z najważniejszych kryteriów oceny funkcjonalności pisma” (A. Tomaszewski, Leksykon pism drukarskich, s. 75).